16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c
Łazienka dla gości - jak ją odpowiednio urządzić?

Łazienka dla gości – jak ją odpowiednio urządzić?

Z myślą o dobrym samopoczuciu Twoich gości, warto urządzić dla nich wygodną łazienkę. Nawet niewielkie pomieszczenie może okazać się bardzo funkcjonalną przestrzenią, jeśli w odpowiedni sposób ją zaaranżujesz. Pamiętaj również, aby zadbać o odpowiednią lokalizację. Łazienka dla gości powinna znajdować się w ustronnym miejscu, a w miarę możliwości – jak najbliżej przeznaczonego dla nich pokoju. Ważne jest także, aby jej lokalizacja zapewniła użytkownikom poczucie intymności.

Podstawowe wyposażenie łazienki dla gości

Jeśli dysponujesz naprawdę niewielkim pomieszczeniem, wyposażenie łazienki dla gości możesz ograniczyć jedynie do umywalki oraz WC. Tak urządzona przestrzeń pozwoli zaspokoić podstawowe potrzeby higieniczne. Najlepiej jednak, aby znalazło się w niej miejsce także dla kabiny prysznicowej. To znacznie lepsze rozwiązanie niż wanna – Twoi goście będą mogli szybko odświeżyć się po podróży. W przypadku wnętrza o znacznie ograniczonym metrażu najlepiej zdecydować się na prysznic z odpływem liniowym. Dzięki temu będziesz mógł zrezygnować z brodzika – instalacja prysznicowa w minimalistycznej odsłonie i z przeszklonymi ściankami optycznie powiększy wnętrze.

Meble w łazience dla gości – co wybrać?

Nawet w najmniejszej łazience dla gości musi znaleźć się miejsce na co najmniej jedną szafkę. Jeśli metraż nie pozwala na wstawienie samodzielnego mebla stojącego, należy wykorzystać przestrzeń na ścianach. Dobrym wyborem będzie szafka łazienkowa wisząca z lustrem znajdująca się nad umywalką. Za jej lustrzanymi drzwiczkami kryją się półki, na których można ułożyć pastę i szczoteczki do zębów, zapasowe mydło, waciki i inne jednorazowe przybory higieniczne. Jeśli w łazience nie zmieści się mebel stojący z blatem, koniecznie należy zamontować co najmniej jedną półkę, na której Twoi gości będą mogli położyć swoje kosmetyczki. Warto także wykorzystać przestrzeń pod umywalką i zdecydować się na szafkę podumywalką z szufladą. Można w niej przechowywać na przykład czyste ręczniki dla gości.

Wyposażenie łazienki dla gości – o czym należy pamiętać?

Poza podstawowymi urządzeniami sanitarnymi i meblami, w łazience dla gości koniecznie musisz zadbać również o inne elementy, które wpłyną na ogólny komfort użytkowania tego pomieszczenia. Warto postawić w niej niewielki kosz na śmieci. Bezpośrednio przy umywalce powinno znaleźć się miejsce na mydelniczkę lub pojemnik z mydłem w płynie. Zadbaj też o to, aby Twoi goście mieli łatwy dostęp do szczoteczki i pasty do zębów. Kluczowym elementem są także wieszaki – możesz zdecydować się na stelaż boczny z relingiem, który sprawdzi się jako wieszak na ręczniki. Nie zapominaj też o odpowiednim ozdobieniu pomieszczenia, zgodnym ze stylem w całym domu. Warto też wybrać jakieś rośliny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *