16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c

Wybór szafki do łazienki – co należy brać pod uwagę?

Idealne meble łazienkowe powinny być funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i atrakcyjne wizualnie. Zróżnicowana oferta szafek pozwala je dopasować także pod kątem możliwości przestrzennych wnętrza. Sprawdź, co dokładnie należy wziąć pod uwagę podczas wybierania mebli do łazienki.

Szafka do łazienki – jaki rozmiar?

Meble łazienkowe są dostępne w różnych rozmiarach, co znacznie ułatwia dobranie konkretnych modeli do metrażu danego wnętrza. Do przestronnej łazienki śmiało możesz wybierać szafki o większej szerokości, czego przykładem są propozycje o szerokości 190, 160 czy 140 cm. Z kolei do wnętrza o znacznie ograniczonej przestrzeni najlepiej dopasować węższe meble, jak chociażby słupki łazienkowe wiszące o szerokości od 40 do 80 cm. Rozmiar powinien być także podyktowany parametrami innych elementów wyposażenia wnętrza. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na szafki umywalkowe, które należy dostosować do szerokości urządzenia sanitarnego. Istotnym parametrem jest nie tylko szerokość mebli, ale także ich głębokość. Tutaj również wyznacznikiem powinny być możliwości przestrzenne łazienki. Przykładowo, jeśli dysponujesz dość wąskim wnętrzem, najlepiej postaw na szafki o głębokości mniejszej niż 36 cm.

 

Szafki łazienkowe a wygoda użytkowania

Nowoczesne meble łazienkowe są projektowane z myślą o komfortowej obsłudze. Warto kierować się tą kwestią, aby codzienne otwieranie drzwiczek i szuflad było bardzo wygodne. Przykładowo, dobrym wyborem będzie szafka na kosz na pranie z szufladami z cichym domykiem. Najlepiej postawić na meble, w których prowadnice wysuwają się do końca, co zapewnia łatwy dostęp do wnętrza komody. Zachęcamy do wyboru produktów z koszami cargo – są świetnym rozwiązaniem z myślą o funkcjonalnym urządzeniu łazienki, ponieważ pozwalają na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania na przykład bielizny, ręczników lub innych tekstyliów.

Jak dopasować szafki łazienkowe do aranżacji wnętrza?

Meble łazienkowe bezpośrednio wpływają na wystrój całej łazienki, dlatego należy zastanowić się nad wyborem szafek w konkretnych kolorach. Szeroki wybór tonacji ułatwia idealne dopasowanie mebli do aranżacji wnętrza. Pod uwagę warto wziąć kolor ścian i podłogi, a także metraż pomieszczenia.

Do niewielkich łazienek lepiej wybrać wyposażenie w jaśniejszych tonacjach, a w bardziej przestronnych wnętrzach sprawdzą się ciemniejsze meble. Wśród najnowszych kolekcji znajdziesz produkty, które są dostępne w różnych odcieniach frontów i blatów. Przykładowo, jeśli interesują Cię jaśniejsze meble, dobrym wyborem będzie szafka łazienkowa biała z drewnianym blatem.

Pamiętaj, że na ogólną prezencję wyposażenia wnętrza wpływają nawet najdrobniejsze elementy. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na możliwość wyboru uchwytów o preferowanym wykończeniu, np. chromowanym, złotym lub czarnym. Dodatkowo wiele mebli masz szansę zamówić opcjonalnie z połyskującą lub matową powierzchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *