16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c
Łazienka rodzinna - jak ją zaaranżować?

Łazienka rodzinna – jak ją zaaranżować?

Zastanawiasz się, jak urządzić funkcjonalną łazienkę dla całej rodziny? Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby każdy domownik czuł się w niej komfortowo – wnętrze musi być dostosowane do potrzeb zarówno najmłodszych, jak i seniorów. Wybierz meble z szufladami, do których będzie można włożyć osobiste przybory toaletowe. Zadbaj o to, aby łazienka była stylowa, a przy tym wygodna w użytkowaniu.

Jakie urządzenia sanitarne powinny znaleźć się w rodzinnej łazience?

Szafki do łazienki rodzinnej – co wziąć pod uwagę?

Odpowiednio zaaranżowana łazienka rodzinna powinna być urządzona w taki sposób, aby każdy domownik miał własne miejsce na przechowywanie kosmetyków i podręcznych drobiazgów. Wybór mebli musi być zatem dokładnie przemyślany – szczególnie, jeśli na co dzień z tego pomieszczenia korzysta wiele osób. Warto zdecydować się na szafki łazienkowe z szufladami – każdy z domowników powinien mieć do dyspozycji jedną szufladę. Ważne jest, aby maksymalnie wykorzystać możliwości przestrzenne wnętrza, ale jednocześnie nie ograniczać swobody poruszania się. Zamiast zwierciadła nad umywalką wybierz funkcjonalną szafkę z lustrem, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce na kosmetyki. Dobrym pomysłem są też wąskie słupki – zmieścisz je nawet w mało ustawnej łazience i zapewnisz sobie dostęp do kilku półek, na których możesz ułożyć na przykład czyste ręczniki.

Pralka w łazience rodzinnej – o czym pamiętać?

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki rodzinnej jest pralka. W wielu domach normą jest nawet dwukrotne pranie w ciągu dnia. Należy zatem zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza pod tym kątem. Funkcjonalnym dodatkiem do łazienki rodzinnej będzie szafka z koszem cargo na pranie. Ten praktyczny mebel okaże się niezastąpiony w codziennym segregowaniu ubrań. Należy także zastanowić się nad zagospodarowaniem przestrzeni nad pralką. Pod tym kątem doskonałym wyborem będzie wisząca szafka łazienkowa, w której schowasz proszki do prania, płyny do płukania i inne detergenty.

Pamiętaj, że łazienka rodzinna musi być nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa. Wybierz do niej białą armaturę i jasne meble, aby optycznie powiększyć całe wnętrze. Zadbaj także o odpowiednie oświetlenie i designerskie dodatki. Dzięki kolorowym wieszakom na ręczniki czy ozdobnym pojemnikom na kosmetyki uda Ci się urozmaicić całą aranżację, która przypadnie do gustu także najmłodszym domownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *