16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c
Podłoga w łazience – na co należy zwracać uwagę?

Podłoga w łazience – na co należy zwracać uwagę?

Odpowiednio wykończona podłoga jest kluczowym elementem każdej łazienki, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem konkretnych materiałów. Możesz zdecydować się na przykład na płytki, drewniane deski, kamień naturalny czy posadzkę żywiczną. Pamiętaj, że podłoga ma wpływ na całą aranżację pomieszczenia. Możesz zastosować w niej wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym łazienka stanie się komfortową przestrzenią dla wszystkich domowników.

Ogrzewanie podłogowe w łazience – jaki materiał wybrać?

Jeśli chcesz zrezygnować z grzejników w łazience, możesz zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązanie, czyli ogrzewanie podłogowe. W tym przypadku ciepło jest przewodzone przez posadzkę. Nie wszystkie materiały wykończeniowe sprawdzą się w tego typu instalacjach. Najlepiej zastosować gres, naturalny kamień, terakotę bądź płytki. Ich charakterystyczną cechą jest skuteczność w przewodzeniu ciepła, ale nie tylko – wymienione materiały są odporne na działania temperatur i dzięki temu nie wybrzuszają się pod ich wpływem.

Podłoga w łazience – jak utrzymać czystość?

Zanim wybierzesz konkretny materiał na podłogę w łazience, weź pod uwagę kwestię czyszczenia posadzki. Niektóre rozwiązania mogą wymagać od Ciebie dodatkowych czynności, na przykład regularnej impregnacji. Jest ona konieczna między innymi w przypadku podłogi z kamienia naturalnego lub z betonu. Jeżeli zamierzasz postawić na drewno, musisz liczyć się z koniecznością częstego lakierowania i olejowania. Najłatwiejsze w czyszczeniu są posadzki żywiczne o idealnie gładkiej powierzchni, a także podłogi z płytek lub wyłożone wykładziną PCV. Dość kłopotliwa w sprzątaniu będzie natomiast podłoga korkowa, głównie ze względu na porowatą powierzchnię. A gdy zdecydujesz się na panele laminowane, problemem okaże się ich ciągłe przecieranie – pozostawiona woda może doprowadzić do defektów posadzki, czemu należy przeciwdziałać.

Podłoga dopasowana do aranżacji

Podłoga może być kluczowym elementem w aranżacji Twojej łazienki. Jeśli uwielbiasz wnętrza utrzymane w industrialnym stylu, dobrym wyborem będzie na przykład posadzka betonowa. Z kolei w pomieszczeniach, w których dominuje estetyka glamour, świetnym rozwiązaniem okaże się podłoga drewniana. Możesz zdecydować się na posadzkę żywiczną, doskonale sprawdzającą się między innymi w minimalistycznych wnętrzach. Jeśli zależy Ci na unikalnej aranżacji, wykorzystaj podłogę jako dodatkowy element dekoracyjny. Dobrym pomysłem będzie zatopienie w żywicznej posadzce ozdobnych przedmiotów, takich jak na przykład sztuczne płatki kwiatów czy kolorowe kamyczki.

Na koniec warto podkreślić, że podłoga w łazience nie może być wyłącznie efektownym dopełnieniem do aranżacji wnętrza – musisz pamiętać także o jej funkcjonalności. W trosce o bezpieczeństwo domowników zadbaj o to, aby gotowa posadzka miała właściwości antypoślizgowe. Powinna być również łatwa w czyszczeniu oraz wytrzymała, aby przez kolejne lata zachowywała estetyczny wygląd.

Czytaj także: Jak akcesoria łazienkowe mogą zmienić wnętrze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *