16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c

Rośliny w łazience – jak wybrać?

Uważasz, że rośliny nie pasują do łazienki? Nic bardziej mylnego! W tym specyficznym wnętrzu świetnie sprawdzą się różne gatunki kwiatów, dzięki którym wspaniale urozmaicisz całą aranżację. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie rośliny dobrze odnajdą się w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności i ograniczonym dostępie do naturalnego światła.

Kwiaty do łazienki – jak wprowadzić je do wnętrza?

W salonie lub w sypialni rośliny najlepiej ustawić na kwietnikach, ale jak poradzić sobie z nimi w łazience? Zazwyczaj to pomieszczenie wyróżnia się ograniczoną przestrzenią, dlatego wprowadzanie dodatkowych elementów w postaci stojaków na kwiaty nie jest dobrym pomysłem. Lepiej po prostu postawić roślinę na stabilnym blacie – szafka łazienkowa biała z drewnianym blatem okaże się świetną podstawą pod dekoracyjną donicę. Na takim meblu możesz postawić na przykład storczyki. Ten gatunek doskonale odnajdzie się w specyficznych warunkach panujących w łazience, ponieważ nie potrzebuje intensywnego nasłonecznienia. Na drewnianym blacie doskonale zaprezentują się również rośliny z rodziny bromeliowatych. Przykładem może być guzmania o jaskrawo zabarwionym kwiatostanie, która bardzo dobrze czuje się w ciepłych i zarazem wilgotnych pomieszczeniach.

 

Rośliny w łazience – cieniolubne gatunki

W łazience bez okna najlepiej odnajdą się gatunki cieniolubne. Wybraną roślinę możesz po prostu postawić na półce łazienkowej. Świetnym wyborem będzie bluszcz – jego liście szybko zaczną rosnąć poza obszarem mebla, tworząc efektowną dekorację. Pamiętaj, aby taką półkę zawiesić na odpowiedniej wysokości, zapewniając roślinie przestrzeń do dalszego rozrostu. Innym cieniolubnym gatunkiem jest paprotka. Również w tym przypadku możesz zdecydować się na roślinę o zwisających gałązkach z liśćmi, ponieważ doskonale sprawdzi się w roli ściennej dekoracji. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla standardowej półki, postaw na funkcjonalne wnęki pod zabudowę w płytkach.

Rośliny do łazienki – jakich gatunków unikać?

Niektóre gatunki roślin, które są znane jako mało wymagające w pielęgnacji, nie stanowią dobrego wyboru do łazienki. Jako przykład należy podać chociażby kaktusy i inne kwiaty z rodziny sukulentów – nie są one odpowiednie do pomieszczeń o znacznej wilgoci, bez dostępu do słońca. W łazience nie sprawdzą się również gatunki szczególnie wrażliwe na bezpośredni kontakt z wodą. Taką rośliną jest chociażby fiołek afrykański – jeśli postawisz go przy umywalce, jego liście mogą szybko pokryć się nieestetycznymi plamami. Pamiętaj, aby kwiaty dobierać pod kątem ich wymagań gatunkowych – niektóre usychają przez brak słońca, a inne źle odnajdują się w pomieszczeniu o podwyższonej wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *