16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c

Remont łazienki w czasach inflacji

Remont łazienki a inflacja

Remont łazienki od zawsze wiązał się z dużymi nakładami finansowymi. Inwestor musi się liczyć z koszami zarówno projektu, materiałów jak i samej robocizny. W czasach kryzysu i wysokiej inflacji koszty te stanowczo wrastają, co wiele osób wstrzymuje z planami remontowymi. Czy jednak jest to słuszna decyzja?

Cena remontu, a inflacja.

Biorąc pod uwagę rosnące z dnia na dzień ceny, wartość naszych zaoszczędzonych pieniędzy stanowczo spada. Dlatego jeśli mierzysz się z zamiarem remontu, z bieżących oszczędności to jest najlepszy, a nawet jedyny moment.

Jeśli  przeznaczone na ten projekt finanse są ograniczone, należy odpowiednio podejść do tego przedsięwzięcia. 

Jak zabrać się za remont? 

Przede wszystkim należy zacząć od projektu łazienki. W tym celu z pewnością pomocne będą wizualizacje oraz inspiracje czerpane z Internetu. Jeśli nie czujesz się pewnie w planowaniu i projektowaniu, możesz oczywiście wspomóc się profesjonalną pomocą projektanta wnętrz, zaznaczając swój budżet przeznaczony ten remont. Usługa projektowania łazienki w cennikach projektantów jest najczęściej najtaniej wycenianą usługą. Można również skorzystać z wielu promocji typu: projekt gratis, przy zakupie płytek łazienkowych itp.

Aby obniżyć koszty remontu, warto zastanowić się czy płytki łazienkowe koniecznie muszą znajdować się na wszystkich ścianach w łazience, lub czy może wystarczą jedynie „fartuchy” z płytek w mokrych strefach. Takie rozwiązania stanowczo obniżają koszty remontu.

Kolejną dużą oszczędnością może być wybór armatury, czy elementów wykończenia wnętrz z promocji oraz wyprzedaży sklepów stacjonarnych lub internetowych. W zamiast mebli i zabudów wykonywanych na miarę, lepiej zwrócić się w stronę gotowych szafek łazienkowych. W naszym sklepie: HASHI meble łazienkowe, od wielu lat prowadzimy sektor OUTLET oraz dział promocjami i wyprzedażami, gdzie ceny produktów są obniżone nawet do 70%. Biorąc pod uwagę średnią cen z roku 2020 oraz 2022, w dziale OUTLET, ceny te pozostały bez zmian dla klienta detalicznego. W dziale tym można znaleźć produkty o połowę tańsze, z wysokiej półki jakościowej. Są to meble fabrycznie złożone, oraz polskiej produkcji. Dodatkową zaletą zakupu z działu Outlet jest czas oczekiwania, gdyż produkty te są dostępne od ręki lub z terminem do 7 dni roboczych.

Koszty robocizny przy remoncie łazienki

W czasach kryzysu, także z pewnością dużo łatwiej znaleźć wykonawcę, a stawki są  za robociznę bardziej elastyczne. Tutaj pomocne będą wszelkiego rodzaju portale internetowe, w których można nie tylko znaleźć wykonawcę, jak również sprawdzić ocenę jakości serwisu, oraz prowadzić tzw. przetarg na wykonanie usługi. W czasach inflacji koszty robocizny znacznie łatwiej jest negocjować z fachowcami, gdyż ilość inwestycji spada.

Reasumując, czasy inflacji są najlepszym momentem by rozpocząć remont. Jedynie podejście do projektu powinno skłonić nas do szukania tańszych alternatyw, oraz korzystania z promocji sklepów.

Taniej już nie będzie, więc jest to najlepszy i jedyny czas, kiedy wykorzystać zaoszczędzone środki.

Jeśli planujesz remont łazienki, lub jego lifting, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, a na pewno pomożemy dobrać Ci najlepszą opcję zakupową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *