16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c
Remont łazienki - na jakie wydatki musimy się przygotować?

Remont łazienki – na jakie wydatki musimy się przygotować?

Zamierzasz wyremontować łazienkę? Zanim przystąpisz do pierwszych prac, stwórz orientacyjny kosztorys. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na jakie wydatki musisz się przygotować i zastanowisz się, w jaki sposób mógłbyś zmniejszyć koszty. Pamiętaj, że na niektórych elementach wyposażenia nie należy oszczędzać. Przykładem są meble – tylko szafki wykonane z wysokojakościowych materiałów zachowają estetyczny wygląd na długie lata.

Remont łazienki – samodzielnie czy z firmą budowlaną?

Jeśli potrafisz samodzielnie przeprowadzać drobne prace remontowe, możesz nieco zaoszczędzić na usługach profesjonalnej ekipy. Czy wiesz, że średnia cena za układanie płytek na jednym metrze kwadratowym oscyluje w granicach 100 zł? W przypadku dużych łazienek koszty automatycznie wzrastają. Jeżeli jesteś w stanie sam położyć kafelki na ścianę i podłogę, cały remont okaże się znacznie tańszy. Warto podkreślić, że profesjonaliści uwzględniają w kosztach również przygotowanie do remontu. Przykładowo, pomalowanie niedużego sufitu wraz z jego wcześniejszym umyciem może przekroczyć 200 zł. Oczywiście nie należy podejmować się wykonywania wszystkich prac – podłączenie kabiny prysznicowej, wanny i umywalki lepiej zostawić profesjonalistom.

Zakup materiałów i mebli – o czym należy pamiętać?

Zanim ruszą pierwsze prace remontowe, zastanów się nad aranżacją łazienki. Możesz skorzystać z usług projektanta, ale żeby nie kumulować dodatkowych kosztów, lepiej zrobić to samemu. Pomyśl o wyborze odpowiednich mebli, mając na uwadze kolor ścian, podłogi oraz metraż łazienki. Na tym zakupie nie należy oszczędzać – wysokojakościowe wyposażenie wnętrza zostanie z Tobą na dłużej. Niezależnie od tego, czy interesują Cię słupki łazienkowe wiszące czy szafki stojące, musisz zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Meble do łazienki powinny cechować się odpornością na działanie wilgoci. Wśród droższych propozycji znajdziesz produkty w kamiennym blatem, ale możesz także zdecydować się na tańsze i zarazem wytrzymałe szafki z mocnych płyt MDF. Materiały wykończeniowe, takie jak farby, kleje do kafelek czy fugi, również powinny być odporne na działanie wilgoci. Takie produkty są nieco droższe, ale nie należy decydować się na tańsze zamienniki.

ZESTAW ŁAZIENKOWY BIAŁY 100/120/140 CM Z CARGO NA PRANIE Z BLATEM MARMUROWYM – LOOK WHITE
SŁUPEK ŁAZIENKOWY 35 CM SZARY POŁYSK (MOŻLIWOŚĆ ZAMONTOWANIA KOSZA NA PRANIE) – PETRA ANTRACYT

Biały montaż – co wziąć pod uwagę?

Remont łazienki wiąże się również z tak zwanym białym montażem, czyli instalacją ceramiki sanitarnej. Montaż należy zostawić fachowcom – koszt podłączenia pojedynczych sprzętów najczęściej wynosi od 150 do 300 zł. Oczywiście musisz przygotować się także na wydatki związane z zakupem nowej toalety, umywalki, wanny lub kabiny. Korzystnym zakupem będzie zamówienie ceramiki wraz z kompatybilnym meblem. Przykładem może być umywalka asymetryczna z szafką. Warto zdecydować się na ceramikę z gotowymi otworami – konieczność wykonania ich przez fachowców będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami.

SZAFKA ŁAZIENKOWA 100 CM Z UMYWALKĄ BEZ OTWORU ASYMETRYCZNĄ I CARGO NA PRANIE- LOOK BIAŁY POŁYSK LUB MAT
SZAFKA ŁAZIENKOWA PRESTO Z UMYWALKĄ 90 CM – MARSYLIA PRESTO
SZAFKA ŁAZIENKOWA Z UMYWALKĄ BEZ OTWORU NA NÓŻKACH + UMYWALKA + NOGI CZARNE – LOOK 60/80/100 WHITE POŁYSK LUB MAT

Nie obawiaj się dużych wydatków związanych z remontem łazienki. Jeśli dokładnie zaplanujesz jego kolejne etapy, na pewno nie zaskoczą Cię dodatkowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *