16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c
Łazienka w stylu industrialnym — jak osiągnąć idealny efekt?

Łazienka w stylu industrialnym — jak osiągnąć idealny efekt?

Jednym z najpopularniejszych stylów, stosowanych przy aranżacji łazienek jest obecnie styl industrialny. Charakterystyczne elementy z betonu, drewna czy metalu nadadzą Twojemu wnętrzu specjalny klimat. Sprawdź koniecznie, jak w łatwy sposób urządzić łazienkę w stylu industrialnym! Czytaj razem z nami!

Kilka słów o historii stylu industrialnego

Styl industrialny ma swoje początki w latach 50 XX wieku. Wtedy zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych. Na skutek upadku przedsiębiorstw artyści zaczęli przenosić się do opuszczonych fabryk, aby w tych miejscach dać upust swoim fantazjom i sztuce. Aranżowali wnętrza według własnych upodobań, wykorzystując do tego pozostałości po metalowych i drewnianych częściach przedmiotów, które zostały w fabryce (np. części rur). Takim sposobem stworzyli nowy styl aranżacyjny, dziś znany pod nazwą stylu industrialnego.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzuje się styl industrialny? Otóż pierwszą najistotniejszą cechą jest duża, otwarta przestrzeń. Łazienka utrzymana w tym stylu powinna być przestronna i dawać optyczne poczucie głębi. Kolejną ważny element tego stylu to brak ozdobnych dekoracji i postawienie na surowe elementy imitujące wygląd nieotynkowanych ścian czy rur. W takich wnętrzach królują beton, cegła oraz metalowe elementy. Wszystko dlatego, że tworząc łazienkę w takim stylu, nie możesz zapomnieć o aranżacji wnętrza, które swoim wyglądem będzie nawiązywało do wnętrza fabryk. Mile widziane są wszelkie odsłonięte elementy instalacji sanitarnej, proste formy, surowe ściany, ceramiczne umywalki oraz punktowe oświetlenie, które nada łazience tajemniczy wygląd.

Jakie kolory do łazienki w stylu industrialnym?

Tworzać łazienkę w stylu industrialnym, musisz się skupić na wykorzystaniu odpowiedniej palety barw. Postaw na szaro-czarne ściany z elementami bieli. Zamiast zwykłej farby możesz wykorzystać tynk do stworzenia imitacji ściany z surowego betonu. Płytki imitujące drewno mogą być alternatywą dla zwykłych kafelek. Takim sposobem nawiążesz do wyglądu stylu industrialnego, podkreślając wyjątkowy efekt uzyskany w łazience.

Jak wykorzystać drewno do aranżacji łazienki?

Obok elementów imitujących wygląd betonu postaw również na dodatki z drewna. Możesz wstawić do łazienki lustro z drewnianą ramą. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie szafek wykonanych z tego surowca, do których możesz schować swoje kosmetyki i inne produkty. Dzięki nim w bardzo łatwy sposób uporządkujesz swoje rzeczy!

LUSTRO SANTOS 60 CM, 80 CM, 100 CM TOBAK
SZAFKA ŁAZIENKOWA 50 CM X 40 CM Z UMYWALKĄ MERKURY DĄB JASNOSZARY

Jak dopasować odpowiednie oświetlenie łazienki i dodatki?

Aby łazienka w stylu industrialnym ładnie się prezentowała, musisz dopasować do niej odpowiednie oświetlenie. Postaw na kinkiety o czarnej obudowie, które dodadzą Twojemu wnętrzu charakteru. Planując wybór dodatków do łazienki w stylu industrialnym, skup się na tych wykonanych z drewna, metalu czy kamienia. Ważne, aby nie było ich za dużo — w stylu industrialnym ważniejsze jest ukazanie prostoty wnętrza, niż postawienie na dużą ilość dodatków ą. Możesz wykorzystać również baterie umywalkowe o czarnym kolorze, które będą się pięknie komponowały z resztą łazienki. Spraw, aby Twoje wnętrze utrzymane w stylu industrialnym pięknie się prezentowało!

KINKIET TYP 70
BATERIA BLATOWA BLACK MATT NR.2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *