16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c

Jaki wybrać blat do szafki łazienkowej? MDF czy drewniany?

Jaki blat do łazienki? MDF czy drewniany? Przed takim pytaniem staje wiele osób podczas prac remontowych. 

Jaki blat do łazienki? MDF czy drewniany? Wybór blatu do łazienki zależy od kilku czynników, takich jak styl, preferencje estetyczne, budżet i warunki panujące w łazience.  Zarówno MDF, jak i drewno mają swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby wziąć pod uwagę każdą opcję przed podjęciem decyzji.

Jaki blat do łazienki? MDF czy drewniany?

Blaty wykonane z MDF

Blaty MDF są zazwyczaj tańsze niż drewniane i łatwiejsze w obróbce. MDF jest również bardziej odporne na wilgoć niż drewno, co oznacza, że ​​nie będzie się łatwo rozwarstwiać ani odkształcać w mokrych warunkach. Ponadto, blat MDF pokryty okleiną PCV nie wymaga ciągłej konserwacji jak w przypadku blatu wykonanego z naturalnego drewna. Przy codziennym użytkowaniu wymaga jedynie przetarcia do sucha. Dodatkowo blaty MDF coraz bardziej przypominają naturalne wzory, posiadają usłojenie, oraz strukturę drewna wyczuwalną przy dotyku. 

Blaty z naturalnego drewna

Z drugiej strony, drewno jest również bardziej naturalne i estetyczne, co może być ważne, jeśli chcesz stworzyć w łazience przytulny i naturalny klimat. Jednakże, drewniane blaty są zazwyczaj droższe niż MDF i wymagają większej uwagi przy czyszczeniu i konserwacji, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wilgoć.

Podsumowując, jaki blat do łazienki? MDF czy drewniany? MDF może być dobrym wyborem dla tych, którzy chcą łatwej w obróbce, tańszej opcji z większą odpornością na wilgoć, a drewno może być dobrym wyborem dla tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd i chcą bardziej trwałej opcji, nawet kosztem większego nakładu finansowego oraz konieczności większej uwagi przy konserwacji.

W naszej ofercie mebli łazienkowych postawiliśmy na przede wszystkim praktyczność – dlatego meble połączone zostały z blatami MDF. Bazę stanowi wysokiej jakości płyta MDF pokryta folią polimerową. Oferowane przez nas blaty są wykonywane w technologii prasowania próżniowego, bez obrzeżowania krawędzi.  Dzięki temu blaty są odporne na wilgoć oraz zaplamienia. Blaty MDF występują w 3 odcieniach : biały połysk, dąb calssic oraz orzech. 

blat do łazienki MDF

Obejrzyj również filmik instruktażowy, jak zamontować blat MDF do naszych mebli łazienkowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *