16 lat firmy lat firmy / MY NA ALLEGRO
zamówienia telefoniczne 7 dni w tyg. 9-20: 606240991 salon meble łazienkowe Tczew, Obr. Westerplatte 24c

Bateria do umywalki – o czym należy pamiętać przed zakupem?

Wybór baterii do umywalki musi być dokładnie przemyślany – pod uwagę należy wziąć sposób montażu oraz szczegółowe parametry, w tym przede wszystkim wysokość. Ważne jest także, aby ten element jak najlepiej komponował się z całą aranżacją łazienki. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, zanim kupisz konkretny model baterii do umywalki.

 Wysokość baterii – jak dopasować do umywalki?

Wybierając baterię do umywalki, musisz kierować się jej wysokością. W dobrze wyposażonych sklepach znajdziesz propozycje z niską oraz z wysoką wylewką. Wyznacznikiem powinna być sama umywalka. Jeśli zdecydowałeś się na nablatowe urządzenie sanitarne, wybierz wysoką baterię, którą montuje się bezpośrednio do blatu. Jeżeli natomiast w Twojej łazience znajduje się umywalka asymetryczna z szafką i gotowym otworem, dopasuj do niej baterię wpuszczaną w otwór. Wysokość jest bardzo ważna również w kontekście wygody użytkowania. Zamontowanie zbyt wysokiej baterii zazwyczaj skutkuje rozchlapywaniem wody. Z kolei zbyt niski model armatury łazienkowej znacznie ograniczy swobodę ruchu podczas codziennego mycia rąk.

Bateria do umywalki wygodna w użytkowaniu – jaką wybrać?

Każdy element wyposażenia łazienki powinien być przede wszystkim komfortowy w codziennym użytkowaniu. W przypadku baterii umywalkowych zwróć szczególną uwagę na sposób odkręcania i zakręcania wody. Obecnie najpopularniejsze są nowoczesne produkty z uchwytami umożliwiającymi regulację temperatury. Wystarczy przekręcić rączkę w lewą lub w prawą stronę, aby odkręcić zimną lub ciepłą wodę. Za pomocą uchwytu można także regulować intensywność strumienia. Ten element powinien być zatem odpowiednio wyprofilowany, co ułatwi jego obsługę.

Stylowe baterie umywalkowe – jak dopasować do aranżacji?

Niewątpliwie bardzo ważną kwestią w wyborze baterii umywalkowej jest również jej wygląd. Warto dopasować estetykę armatury do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Jeśli we wnętrzu stoją szafki ze złotymi uchwytami, możesz zdecydować się na baterię z akcentami właśnie w tym kolorze. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz wiele produktów, którym nie sposób odmówić uniwersalnego charakteru. Przykładem jest chromowana bateria umywalkowa doskonale komponująca się zarówno z nowocześnie, jak i z klasycznie urządzonym wnętrzem. Lustrzane wykończenie dodatkowo pomoże w optycznym powiększeniu łazienki. Możesz również zdecydować się na niemniej efektowną armaturę utrzymaną w klasycznej czerni, która wspaniale dopasuje się do czarnych szafek łazienkowych.

Dobierz odpowiedni materiał

Na koniec warto wspomnieć także o zwróceniu uwagi na materiały, jakie zostały wykorzystane w produkcji wybranej przez Ciebie baterii umywalkowej. Możesz zdecydować się na przykład na produkt z mosiądzu wyposażony w ceramiczną głowice. Takie baterie umywalkowe są bardzo wytrzymałe, a przy tym wyróżniają się walorami estetycznymi. To świetny wybór, jeśli zależy Ci na armaturze łazienkowej, która sprawdzi się w swojej funkcji przez kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *